fbpx

תחבורה בתאילנד

מידע כללי על התחבורה בתאילנד: בתאילנד יש מגוון סוגי תחבורה וגדלים שונים שניתן להגיע איתם ממקום למקום. הצורות והגדלים לרוב שונים במיוחד בעיירות הקטנות ובאיים בהשוואה לבנגקוק. בבנגקוק למעשה יש הכל, כשמדובר בתובלה ומגוון גדול של אמצעי תחבורה שונים בשביל לענות על כל הצרכים.

מדריך תחבורה זה יכסה לכם את הכל:

טוקטוקים, מוניות, סונגתוס, מעבורות, מוניות סירה, מוניות אופנוע, השכרת אופנועים וטיסות פנים.

טוקטוק

האמצעי התחבורה הנפוץ והמאפיין ביותר את תאילנד – טוקטוק זהו רכב תלת גלגלי, צר ופתוח. שימושי בעיקר לנסיעות קצרות בערים ובאיים. מפורסם גם במדינות נוספות במזרח אסיה. ממליץ לנסוע על טוקטוק בשל החוויה המיוחדת שלא נמצא אותה בארץ. אישית – הטוקטוק בתאילנד הוא הטוקטוק האהוב עליי בעולם. למה? הכי נוח, מרוחב ומגניב! בהשוואה למדינות אחרות במזרח כמו ויאטנם ופיליפינים.

מחירי הנסיעה בטוקטוק יהיו לרוב 80-150 באט. לסגור מחיר לפני הנסיעה!

ככלל, אף פעם לא לתת לנהג לעשות עצירת ביניים! היה והוא מחרטט לכם סיפור שהוא רגע עוצר, ובאמת עושה זאת – תצאו מהטוקטוק!

מונית

מונית יותר יקרה מטוקטוק, המונית מעולה בעיקר לנסיעות רחוקות בעיר, מחוץ לעיר ולשדה התעופה (לצורך העלאת ציוד כמו תיקים ומזוודות). יש כמה דברים שחשוב לדעת לגבי המוניות בתאילנד:

נהג מונית בתאילנד זה מקצוע שנתפס כמכובד, בכל מונית תראו בצורה בולטת לעין את הרישיון של הנהג כולל שמו, מספר רכב ותעודת זהות (מעניק ביטחון). עושים זאת מטעמי חוק – בסופו של דבר, לטובת התייר.

תעריפי מוניות בתאילנד:

מונית עם מונה – לרוב תתחיל עם 35 באט ולאחר מכן כל קילומטר נוסף יהיה בעוד 20 באט.

מונית בלי מונה – במצב זה הכרחי לסגור מחיר עם הנהג לפני הנסיעה! זה המצב הקלאסי לעקיצות תיירים. מה המחיר? משתנה בין האיים והערים. המחיר הממוצע הוא 22 באט לקילומטר.

בחיים אל תכנסו למונית אם נמצא אדם נוסף שיושב ברכב!

סונגתו - Songthaew

היא משאית איסוף קטנה, שמורכבת מ 2 שורות מושבים בקצה האחורי של הרכב. לרוב נהגי הסונגתו נוהגים לאט יחסית – מה שהופך את הנסיעה לבטוחה יותר. מחיר הנסיעה בסונגתו זול מאוד, עולה כ 10 באט לאדם – זאת אינה נסיעה פרטית, אלא ציבורית.

בהגעתך אל היעד – ללחוץ על 1 מכפתורי העצרירה שממוקמים בגג הסונגתו והנהג יסמן לך לרדת. משלמים לנהג כשמגיעים ליעד.

חשוב לציין – כלי תחבורה זה נפוץ בעיירות ובאזורים לא מתויירים בתאילנד.

מעבורת

מעבורת זוהי הדרך הנוחה ביותר (לרוב גם היחידה) להתניידות בין האיים בתאילנד. קיימות כמה סוגים של מעבורות, יש מעבורות גדולות שגם ניתן להעביר בהן רכבים, אבל מה שיהיה רלוונטי לרובינו אלו הן המעבורות הבינוניות (רגיל) והקטנות (ספיד בוט).

ההבדל ביניהן: תכולת האנשים, גודל ומהירות. ככל שהיא קטנה יותר כך מהירה יותר ויקרה יותר.

מחיר: ממוצע 450 באט, בהתחשב לסוג המעבורת, מרחק ואיפה סוגרים.

מונית סירה - Taxi Boat

יש איים כמו לדוגמה קופיפי, שיש מסביבה איים יפהפיים בטירוף שכיף להשתזף בהם ולטייל. בשביל להגיע מקופיפי למאיה ביי או במבו איילנד, כלי התחבורה הנפוץ כדי להגיע לשם זהו מונית סירה. באמצעותו מגיעים בקלות ובהירות ליעד המבוקש.

ברוב האיים שייקחו אתכם אליהם תתקשו למצוא דרך חזור משם, לכן נהוג לסגור עם הנהג מכלתחילה שייקח ויחזיר אתכם. אם אתם מתכוונים לטייל עד שעתיים, ברוב המקרים הנהג יחכה לכם באי. אם אתם מתכוונים להיות שם שעות, מסכמים עם הנהג שעת חזור והוא יבוא לאסוף אתכם בשעה שסיכמתם.

מונית אופנוע

מוניות אופנוע הן מעולות אם אתם מחפשים הובלה זולה ומיידית למרחקים קצרים. ניתן למצוא אותם ברחובות הערים, העיירות ובאיים ברחבי תאילנד. זה לא אידיאלי אם אתם סוחבים איתכם מטען רב או שיורד גשם די קשה. אך אחרת, זהו מצב התחבורה הטוב ביותר לתרמילאי.

יתרון מגניב בנסיעה על במונית אופנוע הוא שניתן להרכיב גם אדם נוסף עם עלות נוספת נמוכה מאוד. התעריפים – לרוב יהיו 20-100 באט – תלוי במרחק.

השכרת אופנוע

אפשרות מעולה וזולה מאוד להתנייד במזרח באופן קליל וחופשי. עולה כ 200 באט ליום כולל דלק. לא צריך רישיון אופנוע כדי להשכיר אופנוע בתאילנד, אם כי, אישית, אני מאוד ממליץ להשכיר אופנוע למי שיודע לנסוע על אופנוע.

הסכנות מרובות – ולכן שיקולכם.

טיסת פנים

טיסות פנים יקרות יותר מנסיעות, אך חוסכות הרבה מאוד זמן, לרוב גם בטוחות יותר.

יש יעדים שבהן הכי נכון להגיע באמצעות טיסת פנים כמו לדוגמה מפוקט לקוסמוי.

להמשך קריאה על צ’אנג מאי >>

להמשך קריאה על פוקט >> 

להמשך קריאה על קופיפי >>

להמשך קריאה על קוסמוי >>

להמשך קריאה על קופנגן >>

להמשך קריאה על קו טאו >>

להמשך קריאה על בנגקוק >>